menu_book

رکورد ۳۰۰ هزار نفری تزریق واکسن کرونا در کشور شکست

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: ما به شدت در تلاش هستیم تا افراد در روز ثبت نام یا با حداکثر ٢ تا ٣ روز اختلاف پیامک نوبت واکسیناسیون دریافت کنند. رکورد واکسیناسیون کرونا در کشور شکسته و امروز به بیش از سیصد هزار نفر در سراسر کشور واکسن کرونا تزریق شد. بدین ترتیب رکورد تزریق روزانه واکسن در کشور شکست.

او اظهار کرد: امیدواریم طی روز‌های آینده آمار واکسیناسیون کماکان افزایشی باشد. اکثر افراد بالای شصت سال که امروز در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند همین هفته نوبت‌دهی می‌شوند.

سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: یک اختلال در سامانه ارسال پیامک نوبت دهی در برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی اتفاق افتاده بود، به عنوان مثال اختلال در سامانه پیامک واکسیناسیون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایران موجب شده بود که تعدادی از افرادی که در تهران ثبت نام کرده بودند نوبت واکسیناسیون دریافت نکنند و این اختلال رفع شد و دیروز ١٢٧ هزار نفر تحت پوشش علوم پزشکی ایران نوبت واکسیناسیون دریافت کردند و دانشگاه علوم پزشکی ایران هم با افزایش ظرفیت واکسیناسیون به بالای ٢۵ هزار تزریق در روز همکاری لازم را انجام داد تا افرادی که نوبت دریافت نکرده بودند این هفته واکسن دریافت کنند.

زارچی ادامه داد: در یکی دو روز آخر هفته اختلال و کندی در سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا رخ داده بود که بخش اعظم اختلال به بیرون وزارت بهداشت بر می‌گشت و با همکاری سازمان فناوری اطلاعات وزارت بهداشت که نهاد متصل کننده سازمان‌های دولتی به یکدیگر است و به همکاری دوستان در ثبت احوال این اختلال پنج شنبه بعد از ظهر رفع شد.

رکورد ۳۰۰ هزار نفری تزریق واکسن کرونا در کشور شکست

فهرست