menu_book

63 هزار و 972 داوطلب اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور در نوروز 1400 مراجعه کردند

به گزارش وبدا، دکتر بشیر حاجی‌ بیگی با اعلام این خبر گفت: از یکم تا سیزدهم فروردین ماه و همزمان با تعطیلات نوروزی 63 هزار و 972 داوطلب اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد 52 هزار و 782 واحد خون کامل جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه 82 درصد از مراجعه کنندگان موفق به اهدای خون شده اند، گفت: دیگر مراجعه کنندگان جهت اهدای خون شرایط اهدا را در زمان مراجعه نداشته اند و توسط پزشکان مراکز انتقال خون به صورت موقت یا دائم از اهدای خون معاف تشخیص داده شده اند.

از مجموع داوطلبین اهدای خون در 13 روز نخست فروردین ماه شش هزار و 669 واحد خون توسط اهداکنندگان بار اول اهدا شده است.96 درصد خون های اهدایی سهم مردان بوده و 4 درصد نیز توسط بانوان اهداکننده خون اهدا شده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران همچنین خبر از توزیع بیش از 91 هزار واحد خون و فرآورده های آن در بین مراکز درمانی و بیمارستان های کشور در ایام نوروز داد.

بشیر حاجی بیگی، در ادامه در خصوص آمار پلاسمای جمع آوری شده از بهبودیافتگان کووید19 در قالب پویش « شکرانه ی سلامت » اظهار کرد: تاکنون تعداد ۱۸ هزار و ۲۱۹ نفر از بهبود یافتگان کرونایی جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کرده اند.

وی با یادآوری اینکه این پویش از آغاز اردیبهشت سال 1399 برپا شده است و مراکز انتقال خون همچنان میزبان بهبودیافتگان کووید19 هستند، افزود: بهبودیافتگان کووید19 به شکرانه بازیابی سلامتی شان 15 هزار و ۳۹ واحد پلاسما اهدا کرده اند.
سخنگوی سازمان انتقال خون بیشترین تعداد اهدای پلاسمای بهبود یافتگان کرونایی را مربوط به استان‌های تهران، آذربایجان غربی، یزد و خوزستان برشمرد.

63 هزار و 972 داوطلب اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور در نوروز 1400 مراجعه کردند

فهرست